Πρότυπο:MathSciNet

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια
Μετάβαση στην πλοήγηση Πήδηση στην αναζήτηση

MR [1]

Documentation icon Τεκμηρίωση προτύπου[προβολή] [επεξεργασία] [ιστορικό] [εκκαθάριση]

Επιστρέφει ένα σύνδεσμο από το Mathematical Reviews σύμφωνα με κάποιο id, το οποίο είναι η μόνη παράμετρος που πρέπει να δωθεί.

Παραδείγματα[επεξεργασία κώδικα]

{{MathSciNet | id = 96d:11071}}

το οποίο μπορεί να συντομευθεί ως

{{MR|96d:11071}}

Παράδειγμα με χρήσης ως μέρος της {{cite journal}}:

{{cite journal
  | last = Wiles
  | first = Andrew
  | title = Modular elliptic curves and Fermat's last theorem
  | journal = Annals of Mathematics
  | volume = 141
  | year = 1995
  | issue = 3
  | pages = 443–551
  | jstor = 2118559
  | mr = 96d:11071
  | zbl = 0823.11029
}}

Η προκύπτουσα παραπομπή διαμορφώνεται ως:

  • Wiles, Andrew (1995). «Modular elliptic curves and Fermat's last theorem». Annals of Mathematics 141 (3): 443–551. MR 96d:11071. Zbl 0823.11029. 

ΥΓ: Σημειώστε ότι η ίδια καταχώρηση είναι επίσης προσβάσιμη με το id = 1333035.

Δείτε επίσης[επεξεργασία κώδικα]