Κατάλογος ραδιοφωνικών σταθμών της Βοσνίας και Ερζεγοβίνης

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια
Μετάβαση στην πλοήγηση Πήδηση στην αναζήτηση

Αυτός είναι ένας κατάλογος των ραδιοφωνικών σταθμών[1] στην Βοσνία και Ερζεγοβίνη.

Κάλυψη σε εθνικό επίπεδο ή μεγάλο μέρος της χώρας[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Με τηλεοπτική άδεια[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

  • BH Radio 1 - εθνικό ραδιοφωνικό κανάλι που λειτουργείται από τον BHRT
  • Federalni Radio - δημόσιο ραδιοφωνικό κανάλι επιπέδου οντότητας λειτουργούμενο από RTVFBiH
  • Radio RS - δημόσιο ραδιοφωνικό κανάλι επιπέδου οντότητας λειτουργούμενο από RTRS

Εμπορικά[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Δημόσια[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Μη κερδοσκοπικά[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Τοπική και περιφερειακή κάλυψη[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Δημόσια[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Εμπορικά[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Μη κερδοσκοπικά[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Ραδιοφωνικά δίκτυα στη Βοσνία και Ερζεγοβίνα[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Διαδικτυακά ραδιόφωνα[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Ραδιοφωνικοί σταθμοί στο Σαράγιεβο[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Αναλογικοί ραδιοφωνικοί σταθμοί στην περιοχή του Σαράγιεβο[3]
FM MHz Όνομα Τύπος Πομπός Έδρα Ιστοσελίδα Σημειώσεις
87.7 Nes radio Ιδιωτικό Χουμ Μπάνια Λούκα www.nesradio.com
88.2 Radio Vogošća Δημόσιο Γκρντόνι Βόγκοστσα www.rtvvogosca.com.ba
88.7 Radio RS Δημόσιο Τρέμπεβιτς Μπάνια Λούκα www.rtrs.tv RTRS
89.5 Radio Ritam Sarajevo Ιδιωτικό Γκρντόνι Σαράγεβο www.radioritam.ba Ritam Radio
89.9 Radio ASK Ιδιωτικό Γκρντόνι Ίλιντζα www.radioask.co.ba
90.2 Radio Sarajevo 90,2 Ιδιωτικό Γκρντόνι Σαράγεβο www.radiosarajevo.ba
90.5 Radio Mix Ιδιωτικό Γκρντόνι Σαράγεβο www.radiomix.ba RSG Group
90.9 Antena Sarajevo Ιδιωτικό Σέντρενικ Σαράγεβο www.antena.ba RSG Group
91.5 Kalman Radio Ιδιωτικό Σέντρενικ Σαράγεβο www.kalmanradio.ba
92.0 BN Radio Ιδιωτικό Τρέμπεβιτς Μπιέλινα www.radiobn.net
93.6 OSM Radio Ιδιωτικό Τρέμπεβιτς Πάλε www.osmtv.com
95.7 Federalni Radio Ιδιωτικό Χουμ Σαράγεβο www.federalna.ba RTVFBiH
96.1 Radio Mir Ιδιωτικό Τσόλινα Κάπα Σαράγεβο www.radio-medjugorje.com
96.5 Radio Bir Ιδιωτικό Γκρντόνι Σαράγεβο www.bir.ba
97.5 RSG Radio Ιδιωτικό Σέντρενικ Σαράγεβο www.rsg.ba RSG Group
98.1 Radio Herceg-Bosne Ιδιωτικό Τσόλινα Κάπα Μόσταρ www.rtv-hb.com
98.7 Radio M Ιδιωτικό Γκρντόνι Σαράγεβο www.radiom.ba
99.4 BM Radio Ιδιωτικό Γκρντόνι Ζένιτσα www.bmradio.net
99.8 Radio Studio 99 Ιδιωτικό Γκρντόνι Σαράγεβο www.balkans.aljazeera.net Al Jazeera Balkans
101.2 Radio Kameleon Ιδιωτικό Γκρντόνι Σαράγεβο www.radiokameleon.ba
101.7 BH Radio 1 Δημόσιο Χουμ Σαράγεβο www.bhrt.ba BHRT
102.8 Radio Bobar Ιδιωτικό Τρέμπεβιτς Μπιέλινα www.radiobobar.com
103.3 Radio Marija Μη κερδοσκοπικό Σέντρενικ Σαράγεβο www.radiomarija.ba
103.7 BH Radio 1 Δημόσιο Τρέμπεβιτς Σαράγεβο www.bhrt.ba BHRT
104.9 Radio BA Ιδιωτικό Γκρντόνι Σαράγεβο www.radioba.ba
105.6 Radio Istočno Sarajevo Δημόσιο Τρέμπεβιτς Ιστότσνο Σαράγεβο www.rtvis.tv
106.2 Radio Otvorena mreža Κοινωτικό Γκρντόνι Σαράγεβο www.otvorenamreza.ba
106.8 Radio 8 Ιδιωτικό Γκρντόνι Σαράγεβο www.radio8.ba

Εξωτερικοί σύνδεσμοι[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Παραπομπές[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

  1. Βοσνιακή γλώσσα: Radio stanica, Radio, Σερβικά: Радио, Радио станица, Κροατικά: Postaja, Radiopostaja, Radio postaja
  2. Communications Regulatory Agency of Bosnia and Herzegovina. «Korisnici Dozvole za radijsko emitovanje putem drugih mreža». www.rak.ba (στα Bosnian). www.rak.ba. Ανακτήθηκε στις 6 Σεπτεμβρίου 2016. CS1 maint: Μη αναγνωρίσιμη γλώσσα (link)
  3. «Radiomap.eu • Balkan • Bosna i Hercegovina • Federacija Bosne i Hercegovine • Radio stanice u Sarajevu / Радио станице у Сарајеву». www.radiomap.eu (στα Bosnian). Ανακτήθηκε στις 6 Σεπτεμβρίου 2016. CS1 maint: Μη αναγνωρίσιμη γλώσσα (link)